Tüm Haberler

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, EFES-2024’te Standımızı Ziyaret Etti

31 Mayıs 2024

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, EFES-2024’te Standımızı Ziyaret Etti

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en büyük tatbikatlarından biri olan EFES-2024 Birleşik, Müşterek Bilgisayar Destekli Komuta Yeri ve Fiilî Atışlı Arazi Tatbikatı’nda, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan standımızı ziyaret ederek bizleri onurlandırdı. EFES-2024’te hem sahada kullanılan oyun değiştirici mühimmatlarımızla hem de sergilediğimiz son teknolojiye sahip ürünlerimizle katılımcıların beğenisini toplamayı başardık.

Bugüne kadar icra edilen Efes serisi tatbikatlar içerisindeki en geniş katılımlı tatbikat olan EFES-2024’e geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da ürünlerimizle damga vurduk.

Birçok yabancı gözlemci ve basın mensubunun da katıldığı tatbikatta Türk savunma sanayisinin gözde ürünleri de sergilendi. Roketsan olarak ihracat potansiyeli yüksek, geniş ürün yelpazemizle bu sergide yerimizi alırken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da standımızı ziyaret ederek bizleri şereflendirdi. Genel Müdürümüz Murat İkinci, Cumhurbaşkanımıza ve beraberindeki heyete ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi verdi. Ayrıca Cumhurbaşkanımız, yeni nesil seyir füzemiz ÇAKIR’ı da imzalayarak kıymetli bir hatıra bıraktı.  

EFES-2024’te gerçekleştirilen sergide; CİRİT Lazer Güdümlü Füze, OMTAS Orta Menzilli Tanksavar Füze Sistemi, KARAOK Kısa Menzilli Tanksavar Silahı, UMTAS-GM Genişletilmiş Uzun Menzilli Tanksavar Füze Sistemi, L-UMTAS-GM Lazer Güdümlü Genişletilmiş Uzun Menzilli Tanksavar Füze Sistemi, MAM-L IIR, MAM-T IIR, MAM-T Dual Seeker, TEBER-82 Güdüm Kiti, LAÇİN Güdüm Kiti, Milli Dikey Atım Lançer Sistemi (MİDLAS), ÇAKIR Seyir Füzesi, ATMACA Gemisavar Füzesi, SUNGUR Hava Savunma Füze Sistemi, HİSAR-A Alçak İrtifa Hava Savunma Füzesi, HİSAR-O Orta İrtifa Hava Savunma Füzesi, HİSAR-O RF Orta İrtifa Hava Savunma Füzesi, LEVENT Yakın Hava Savunma Füze Sistemi, AKYA Yeni Nesil Ağır Sınıf Torpido, ORKA Yeni Nesil Hafif Sınıf Torpido, TRLG-122 ve TRLG-230 füzeleri, İHA-230 Havadan Karaya Balistik Süpersonik Füze, CİRİT ve L-UMTAS-GM taşıyan KMC-U Silah Sistemi ve BURÇ Mobil Hava Savunma Sistemi ürünlerimizi yerli ve yabancı gözlemciler ile buluşturduk.

 

Genel Müdürümüz Murat İkinci: “Ürünlerimizin başarı ve kalitesi kanıtlandıkça ihracatımız artıyor”

EFES-2024 hakkında değerlendirmelerde bulunan Genel Müdürümüz Murat İkinci, “Burada çığır açan ürünlerimizi sergilerken, tatbikat esnasında da bu son teknoloji çözümlerimizin birçoğunun sahada performanslarını kanıtlama fırsatı bulduk. Tüm dünyada Türk savunma sanayi ürünlerinin başarılara imza attığı dönemde uluslararası katılımla gerçekleştirilen EFES-2024 tatbikatı bizim için son derece önemli fırsatlar sunuyor. Hem Türk Silahlı Kuvvetlerinin hem de dost ve müttefik ülkelerin önemli bir tedarikçisi olarak milli ve özgün imkanlarla geliştirdiğimiz teknolojilerimizin başarı ve kalitesi kanıtlandıkça ihracatımız artıyor. Buraya katılan üst düzey yabancı yetkililer ve askeri heyetlerin tatbikat sahasında ürünlerimizin performansını kendi gözleriyle izliyor olmasının bizim için pek çok yeni iş birliklerine kapı açacağına inanıyorum. Başlıca hedeflerimiz olan Türkiye’mizin savunmasına güç katmak ve gerçekleştirdiğimiz ihracatlar ile de ülkemize ekonomik katma değer sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

49 ülkeden askerî personel, birlik ve unsurlarının katılımıyla düzenlenen tatbikatın Seçkin Gözlemci Günü ise 29-30 Mayıs’ta gerçekleştirildi. Sahadaki unsurlar tarafından kullanılan oyun değiştirici ürünlerimiz görevini üstün başarıyla yerine getirerek yerli ve yabancı gözlemcilerin beğenisini toplamayı başardı.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "ESC" tuşuna basın.