ROKETSAN ve SAAB ANTİTANK FÜZE SİSTEMLERİ PROJESİ İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAK

Roketsan ile Saab Dynamics AB arasında 17 Haziran 2014 tarihinde Paris, Fransa’da düzenlenen EUROSATORY Uluslararası Savunma Fuarı’nda bir  işbirliği anlaşması imzalandı.

Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eyüp Kaptan ve Saab Başkan Yardımcısı Gorgen Johansson arasında imzalanan işbirliği anlaşması; kısa ve orta menzilli Antitank Füze Sistemleri arasındaki boşluğu dolduracak  yeni bir sistem geliştirilmesi konusunu içeriyor.

Törende konuşan Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Eyüp Kaptan, Roketsan ve Saab’ın global pazara birlikte yön vermesini sağlayacak yeni sistemin hayata geçmesi için sabırsızlandıklarını belirtti. ”Bu bağlamda, kendi silah sistemlerimizin de pazarlanmasını kapsayan çeşitli işbirliği fırsatlarını gözden geçirmek firmalar açısından temel itici güç olacaktır” dedi. İki firma arasındaki bu başlangıcın sonuçlarının gelecekte daha geniş işbirliği imkanları sağlamasını umduklarını ekledi.

Törende söz alan Gorgen Johansson, Roketsan ile Antitank Füze Sistemleri pazarında sağlanan işbirliğinde büyük bir potansiyel gördüklerini ve bu ortaklık sayesinde yeni olanaklar keşfetmeyi heyecanla beklediklerini belirtti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA