Roketsan ve Mesko Güçlerini Birleştiriyor

Roketsan ve Mesko firmaları MSPO Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda 2.75” Lazer Güdümlü Füze CİRİT, Uzun Menzilli Tanksavar Füzesi UMTAS, Lazer Güdüm Kiti TEBER, Hava Savunma Füzesi ve diğer hassas güdümlü sistemlerin üretimine yönelik bir anlaşma imzaladı.

Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Ergüder TOPTAŞ ve Mesko Yönetim Kurulu Başkanı Waldemar SKOWRON tarafından imzalanan anlaşma kapsamında Roketsan ve Mesko, teknik ve idari hususlarda bilgi alışverişinde bulunarak olası işbirliği alanları için çözüm sunmayı hedefliyor.

Törende konuşan Waldemar SKOWRON; NATO ülkeleri arasındaki bu iş birliğinin fevkalade bir örnek olduğunu belirterek Roketsan ile birlikte füzelerin modern formlarında ilerleme kaydedeceklerini iletti.

Törende söz alan Ergüder TOPTAŞ, “İnanıyoruz ki; Lazer Güdümlü 2,75” Füze CİRİT, Uzun Menzilli Tanksavar Füzesi UMTAS ve hava savunma füzesi gibi özgün füze sistemlerinin ortak üretimine ve yeni teknolojilerin geliştirilmesine yönelik işbirliği fırsatlarını değerlendirmek üzere attığımız bu adım, firmalarımız arasında gelecekte çok daha geniş iş ortaklıklarına imkan sağlayacaktır.” dedi.