Roketsan TEKNOFEST’e Sponsor Olmaktan Gurur Duyar

Roketsan, Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı tarafından 20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen ve gençlerin teknolojiye ilgisini artırarak Türkiye’de millî teknoloji üretimini teşvik etmeyi hedefleyen TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’ne sponsor oldu. Festival; ortaokul, lise, lisans ve lisansüstü öğrencilerinin İnsansız Hava Aracı, Model Uçak, Roket ve Yapay Zekâ gibi birçok kategoride başarılı çalışmalarını sergilemesine imkân sundu.

TEKNOFEST kapsamında, Roketsan desteğiyle Akhisar’daki Hisar Atış Merkezi’nde Roket Yarışması düzenlendi. Yarışma, ABD’den sonra ilk kez Türkiye’de başarıyla gerçekleştirilerek tarihe geçti.

Festival boyunca Roketsan standında Millî Savunma Bakanı Hulusi AKAR, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit DÜNDAR, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ, İstanbul Valisi Vasip ŞAHİN, Millî Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan AFYONCU, Savunma Sanayii Başkan Yardımcıları Mustafa Murat ŞEKER ve Dr. Celal Sami TÜFEKÇİ başta olmak üzere çok sayıda üst düzey katılımcı ağırlandı.

Baykar Makina Yönetim Kurulu Başkanı Özdemir BAYRAKTAR, Baykar Makina Genel Müdürü ve T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk BAYRAKTAR ile Baykar Makina Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk BAYRAKTAR’ın katılımlarıyla gerçekleşen dünya teknoloji devlerinin buluştuğu festival, ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı.

Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk YİĞİT, TEKNOFEST yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin Roketsan’a başvurmaları halinde hiçbir şart aranmaksızın işe alınacağını ifade etti. Roketsan, her genç yeteneğin ve geliştirilen her özgün ürünün millî kalkınmaya katkısının bilincinde olarak gelecek vadeden yenilikçi nesilleri desteklemeye devam edecektir.