Roketsan Son Teknoloji Ürünleriyle ADEX 2018 Fuarı’nda

Roketsan, 25-27 Eylül 2018 tarihleri arasında Bakü, Azerbaycan’da bu yıl üçüncüsü düzenlenen ADEX Fuarı’nda güçlü ürün portföyü ile dikkat çekti.

T.C. Millî Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin DERE ile T.C. Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı ve Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk YİĞİT fuarın açılış törenine katıldı.

Ev sahibi ülke Azerbaycan’dan; Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham ALİYEV, Azerbaycan Başbakanı Novruz MEMMEDOV ve Azerbaycan Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı Şahin MAMMADOV Roketsan standını ziyaret ederek ürün ve sistemler hakkında bilgi aldı.

Çok sayıda askerî ve sivil yetkilinin katıldığı fuarda Roketsan; Katar, Sırbistan, İran ve Çek Cumhuriyeti gibi çeşitli ülke delegasyonlarını standında ağırladı.

Fuar sırasında T.C. Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı ve Roketsan Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Faruk YİĞİT ve Roketsan Genel Müdürü Selçuk YAŞAR, Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir HASANOV ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Azeri ve Türk basını Roketsan standına yoğun ilgi gösterdi. Anadolu Ajansı, TRT Haber, TRT World, İhlas Haber Ajansı, Ordu Haber TV, Azeri Defence, Defence Turkey ve İçtimai TV gibi Türk ve Azeri basını ile söyleşiler gerçekleştirildi.