Roketsan Singapore Airshow’da Türkiye’yi Temsil Ediyor

Roketsan, 16 – 21 Şubat 2016 tarihlerinde düzenlenen, Asya’nın en büyük havacılık fuarı Singapore Airshow’da son teknoloji ürün ve sistemlerini sergiliyor.

Sivil ve askeri alanda faaliyet gösteren firmaların bulunduğu fuarda, Roketsan, Türkiye’den tek katılımcı firma olarak yer alıyor.

T.C. Milli Savunma Bakanı Yardımcısı Şuay ALPAY, T.C. Singapur Büyükelçisi Hakkı Taner SEBEN beraberinde Singapur Savunma Bakanı Ng Eng HEN ile Ulaştırma Bakanı Boon WAN standımızı ziyaret ederek ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi aldılar. Ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Singapur, Umman, Katar, Japonya, Filipinler, Malezya, Tunus, Brezilya gibi çeşitli ülkelerden üst düzey delegasyonlara ürün ve sistemler hakkında sunumlar yapıldı.

Türkiye’nin havacılık otoritelerinden Uğur CEBECİ, Roketsan ve ürünlerine büyük ilgi gösterdi.

Türkiye’de roket ve füze alanında lider olan Roketsan’ın geniş ürün portföyünde yer alan 2.75” Lazer Güdümlü Füze CİRİT, Uzun Menzilli Tanksavar Füzesi UMTAS, Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füzesi L-UMTAS, Seyir Füzesi SOM ve Yeni Nesil Seyir Füzesi SOM-J uluslararası basın tarafından yoğun ilgi gördü.