Roketsan Mükemmeliyette Sınıf Atladı

Roketsan ve Raytheon, Patriot Programı kapsamında başarı ile tamamlanan üç farklı projenin ardından, 2014 yılı son çeyreğinde imzalanan yeni sözleşme ile 2009 yılından beri sürdürdüğü stratejik ortaklığını pekiştirdi.

2010 yılından beri 3 yıldız kategorisi ile dört yıl üst üste ödüllendirilen Roketsan, 2014 yılı içerisinde gösterdiği performans nedeniyle Raytheon tarafından bu yıl ilk kez 4 yıldız kategorisinde “Tedarikçi Mükemmeliyet Ödülü”ne layık görülerek sınıf atladı. Ödül, 27 Mayıs 2015 tarihinde, Boston, Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen tören ile Roketsan Genel Müdür Yardımcısı Hayri TORUN ve Operasyonlar ve Enerjik Sistemler (OES) Entegrasyon Müdürü Devrim SİMAV’a takdim edildi.

Raytheon firmasının tedarikçilerini; zamanında teslimat, performans ve süreç/kalitede sürekli iyileştirme faktörlerine göre değerlendirdiği “Tedarikçi Mükemmeliyet Ödülü”, her yıl yüksek başarı gösteren tedarikçilere veriliyor. Roketsan, ödülü üst üste alan ender firmalardan birisi olmanın gururunu yaşıyor.

Raytheon firması tarafından verilen bu prestijli ödüle 5. kez layık görülmek, Roketsan’ın müşterisine istenilen kalitede ve zamanında ürün teslim etme yükümlülüklerini yerine getirmesinin ve uluslararası projelerde gerçekleştirdiği başarının önemli bir göstergesidir.

“Patriot GEM-T Hava Savunma Füzesi Kontrol Bölümü Üretimi” için dünyada onaylı tek kaynak olan Roketsan, ayrıca “Raytheon Öncelikli Patriot Tedarikçisi” durumundadır.

download