Roketsan IDEF Fuarında Göz Kamaştırdı!

Özgün ürün geliştirme alanında iddialı bir seviyeye ulaşan Roketsan, 5-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında İstanbul, Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen 12’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı IDEF 2015’e katılım sağladı.

Açılışın; Cumhurbaşkanı, Genelkurmay Başkanı ve Milli Savuma Bakanı katılımlarıyla gerçekleştirildiği fuarda, dost ve müttefik ülkelerin Savunma Bakanları ve üst düzey sivil ve askeri temsilcilerin Roketsan’a olan ilgisi büyüktü.

Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN, Genelkurmay Başkanı Org. Sn. Necdet ÖZEL, Milli Savunma Bakanı Sn. İsmet YILMAZ, açılış günü Roketsan standını ziyaret ederek ürünler ile ilgili bilgi aldılar.

Roketsan, fuarın ilk iki gününde; Kara Kuvvetleri Komutanı, Deniz Kuvvetleri Komutanı, Hava Kuvvetleri Komutanı, 1. Ordu Komutanı, Harp Akademileri Komutanı, EDOK Komutanı, Genelkurmay 2. Başkanı, Muharip Hava Kuvvet Komutanı, MSB Müsteşarı ve Hava Savunma Komutanı’nı ağırladı.

Azerbaycan Savunma Bakanı, Amerika Savunma Bakan Yardımcısı, İngiltere, Kolombiya, Avustralya, Çin, Pakistan, Senegal, Somali, Polonya, Kenya, Tunus, Bangladeş ve Ruanda Savunma Bakanlığı heyetleri, Malezya Genelkurmay Başkanı, Birleşik Arap Emirlikleri Tawazun firması yetkilileri, Suudi Arabistan heyeti ve çeşitli ülkelerin üst düzey delegasyonlarına, Roketsan standında ürünler ve projeler hakkında bilgi verildi.

Fuarda ilk kez sergilenen SOM-J Seyir Füzesi, Kaideye Monteli CİRİT (KMC), TEBER-81 ve TEBER-82 Lazer Güdüm Kitleri ilgiyi üzerine toplarken, 2.75” Lazer Güdümlü Füze CİRİT, Orta ve Uzun Menzilli Tanksavar Füzeleri OMTAS ve UMTAS, SOM Seyir Füzesi, HİSAR Hava Savunma Füzeleri, T-122,  T-300 Çok Namlulu Roketatar Sistemleri, T-107/122 ve T-122/300 Çok Maksatlı Çok Namlulu Roketatar Sistemleri, TR-300, TR-122 ve TR-107 Topçu Roketleri, tapalar, çeşitli balistik koruma sistemleri gibi dünya pazarında tercih edilen ürünler göz doldurdu, Atış Test ve Değerlendirme Merkezi, mühimmat imha ile mühimmat ömür tespiti ve uzatma kabiliyetleri ilgi ile karşılandı.