Roketsan Dubai Airshow’da

Roketsan, 8 – 12 Kasım 2015 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın en önemli havacılık fuarlarından Dubai Airshow’da son teknoloji ürün ve sistemlerini tanıtıyor.

T.C. Abu Dabi Büyükelçisi, BAE, Suudi Arabistan, Moritanya, Japonya, Ukrayna, Endonezya, Tunus gibi çeşitli ülkelerin Savunma Bakanları, Kuvvet Komutanları, Lojistik Komutanları, Harekat Başkanları ve ilgili subayları Roketsan standını ziyaret ederek; 2.75” Lazer Güdümlü Füze CİRİT, Seyir Füzesi SOM ve Yeni Nesil Seyir Füzesi SOM-J, Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füzesi L-UMTAS, Lazer Güdüm Kiti TEBER, Hava Savunma Füzesi HİSAR hakkında detaylı bilgi aldılar.

Uluslararası basın tarafından yoğun ilgi gören Roketsan ürünleri, fuar resmi dergisinde geniş yer bulurken, dünyanın önde gelen haber ajanslarından Reuters, 1.100’den fazla firmanın stant kurarak yer aldığı Dubai Airshow’un en önemli katılımcıları olarak sıraladığı Lockheed Martin, Raytheon, Boeing gibi birkaç dünya devi arasında Roketsan’a da yer verdi.

Savunma sektöründe önemli yayınlardan biri olan Defense News tarafından basılan AIN fuar gazetesinde ise “Türkiye’nin Füze Uzmanı” olarak bahsedilen Roketsan’ın fuarda sergilediği ürünlere ait haber yer aldı.

http://www.reuters.com/article/2015/11/06/us-dubai-airshow-idUSKCN0SV1NC20151106

http://www.ainonline.com/aviation-news/defense/2015-11-07/turkish-missile-expertise-show