ROKETSAN DEVLERLE BİRLİKTE BERLİN’DE

Roketsan, 02 – 03 Aralık 2014 tarihlerinde Almanya’da düzenlenen ve Türkiye’nin partner ülke olduğu Berlin Güvenlik Konferansı’na (Congress on European Security & Defence) katılım gerçekleştirdi.

T.C. Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni KARSLIOĞLU, Milli Savunma Bakanı İsmet YILMAZ, Genelkurmay Genel Plan ve Prensipler Başkanı Korgeneral Alpaslan ERDOĞAN, SSM Müsteşar Yardımcısı Sedat GÜLDOĞAN ve diğer misafirler Yönetim Kurulu Başkanımız Korgeneral (E) Dr. Eyüp KAPTAN ve Genel Müdürümüz Selçuk YAŞAR tarafından Roketsan standında ağırlandı. Etkinliğin ilk günü düzenlenen “Forum European Industrial Defence Cooperation – Developing a Strategic Perspective” panelinde, Roketsan Genel Müdürü Selçuk YAŞAR tarafından konuşma yapıldı.

50’den fazla ülkeden siyasi ve askeri temsilciler ile firma ve güvenlik kuruluşları yetkililerinden oluşan yaklaşık 1.000 katılımcının ziyaret ettiği organizasyonda; dünyanın önde gelen savunma sanayii firmaları MBDA Almanya, Lockheed Martin, Raytheon ile Türkiye’den Roketsan, TAI ve Havelsan yer aldı.