Roketsan, Ayakları Yere Basmayan Festival TEKNOFEST’e Bu Yıl da Sponsor Oldu

2018 yılında ilki düzenlenen ve havacılıktan otomotive, yapay zekadan simülasyon teknolojilerine, su altı sistemlerinden otonom araçlara kadar birçok alanda ortaokul, lise, üniversite ve yüksek lisans öğrencilerinin yeteneklerini sergilediği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin ikincisi bu yıl 17-22 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenleniyor. Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen festivalde ilgi çekici etkinliklerin yanı sıra uçuş gösterileri, sergiler, atölye çalışmaları ve seminerler de yer alıyor.

Festival kapsamında, Roketsan sponsorluğunda, Tübitak SAGE ile birlikte 4 – 11 Eylül tarihleri arasında Aksaray Atış Merkezi’nde “Roket Yarışması” düzenlendi ve rekor seviyede ilgi gördü. Alçak ve yüksek irtifa (1500 ve 3000 metre) olmak üzere iki ayrı kategoride; lise, lisans ve lisansüstü öğrencilerinden oluşan 79 finalist takımın yarıştığı etkinlikte katılımcılar birincilik için roketlerini yarışma kriterlerine göre fırlatıp kurtarma faaliyetlerini yürüttüler.  Dereceye giren takımlara ödülleri, 17 – 22 Eylül tarihlerinde TEKNOFEST Festival alanında takdim edilecek.

Festival boyunca Roketsan standında son teknoloji ürün ve yetenekler sergilenecek.  Roketsan ve Tübitak SAGE’nin ortak etkinlik çadırında ise ziyaretçiler, roket yarışmasında kullanılan ve sergilenecek olan roketleri inceleyebilecek, takım tanıtımlarına katılabilecek ve çeşitli aktiviteler ile eğlenirken öğrenme fırsatı bulacak.