ROKETSAN Arthur D. Rhea – En İyi Makale Ödülü Aldı

Şirketimiz OES Grup Başkanlığı Mühendislik Direktörlüğü bünyesinde gerçekleştirilen araştırma ve geliştirme faaliyetleri kapsamında birçok yenilikçi ve ilerici çalışmalara imza atılmaktadır. Yapılan çalışmalar mümkün olduğunca çeşitli yurt içi ve yurt dışı seminer ve konferanslarda sunulmakta ve Roketsan’ın Ar-Ge alanındaki çalışmaları dünyaya tanıtılmaktadır.
Bu bağlamda, OES Grup Başkanlığı Mühendislik Direktörlüğü Harp Başlığı ve Piroteknik Sistemler Müdürlüğü bünyesinde yer alan Piroteknik Sistemler Birimi tarafından geliştirilmekte olan “Yeni Nesil Yüksek Voltaj Ateşleme Sistemleri” çalışmaları kapsamında, Mühendis Sn. Yusuf YILMAZ ve Mühendis Sn. Burak KIZILKAYA, Harp Başlığı ve Piroteknik Sistemler Tasarım Müdürü Sn. Suzan KOÇ ve ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Abdullah ULAŞ tarafından “An Experimental and Numerical Study on Exploding Foil Initiators (EFIs)” isimli bir makale hazırlanarak bu yıl ABD’de 49’uncusu düzenlenen “AIAA/ASME/SAE/ASEE Joint Propulsion Conference and Exhibit (JPC)” konferansında, “Energetic Components and Systems” oturumunda bir sunum gerçekleştirilmiştir.
Konferans Komitesi üyeleri tarafından yapılan değerlendirme sonrasında bu makale “Energetic Components and Systems” oturumu içerisindeki“Best Paper – En İyi Makale” olarak seçilmiş ve Arthur D. Rhea ödülüne layık görmüştür.

Odul