ROKETSAN 2012 Yılı Tedarikçi Mükemmeliyet Ödülü ve Go Global Silver Ödülünü Aldı

Raytheon

ABD’de yerleşik Raytheon IDS firması ile 2009 yılında imzalanan sözleşme kapsamında üretimini ve ihracatını yapmakta olduğumuz Patriot GEM- T Füzesi Kontrol Bölümü faaliyetleri ile ilgili olarak Roketsan bu yıl da bir kez daha “Tedarikçi Mükemmeliyet Ödülü” ile ödüllendirildi. Raytheon’ın, 2012 yılı içerisindeki üretim, kalite ve sevkiyat performanslarını değerlendirerek yaklaşık 5000 adet tedarikçisi arasından üstün başarı gösteren firmalara verdiği bu ödülü Roketsan 2010, 2011 ve 2012 yıllarına ilişkin olarak ard arda üçüncü kez almış oldu.

Roketsan, Patriot GEM-T Füzesinin Kontrol Bölümü için dünyada onaylanan kalifiye tek üreticisi olarak, gerek Birleşik Arap Emirlikleri, gerekse Kuveyt programlarına katkısı ve 2012 senesi için gösterdiği performans nedeniyle ayrıca özel ödül kategorisinde “En İyi Uluslararası Tedarikçi” İkincilik Ödülü ile de ödüllendirildi.

2012 Tedarikçi Mükemmeliyet Ödülleri 08 Mayıs 2013’te ABD Boston’da yapılan bir törenleRaytheonIDS Başkanı Sn. Dan Crowley tarafından Roketsan Genel Müdür Yardımcısı  Sn. Hayri TORUN’a takdim edildi.

Sn. Hayri TORUN,ödül töreni sırasında düşüncelerini “Raytheon tarafından bu prestijli ödüle layık görüldüğümüz için son derece mutluyuz. Bu ödül,müşterilerimize en yüksek kalite ve performansı sunma taahhüdümüzün önemli bir kanıtıdır. Roketsan olarak, yüksek gayret ve özveriyle çalışan proje ekibimizle birlikte Patriot Programı’ndaki sonuçların Raytheon tarafından takdir edilmesinden dolayı gurur duymaktayız” şeklinde belirtti.

Roketsan, satışlarının yarıdan fazlasını uluslararası müşterilere yapmakta olan Raytheon IDS firmasının Patriot Programı içerisindeki en büyük tedarikçiler arasında yer almaktadır.