Milli Roket ve Füze Merkezi IDEF 2017’de

Dünyanın önde gelen roket, füze ve güdümlü mühimmat firmalarından Roketsan, 9-12 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen 13’üncü Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı IDEF 2017’de standını ziyaretçilere açtı.

Başbakan, Milli Savunma Bakanı, Milli Savunma Bakan Yardımcısı, Genelkurmay 2. Başkanı, Kara Kuvvetleri Komutanı, Hava Kuvvetleri Komutanı, Jandarma Genel Komutanı, SSM Müsteşarı ve TSKGV Genel Müdür Vekili, açılış sonrasında standımızı ziyaret ederek ilk kez IDEF’te sergilenen ürünlerimiz ve gündemdeki projeler hakkında bilgi aldılar.

KAAN Füzesi, TRG-300 KAPLAN Füzesi, TRG-122 Füzesi ve Mini Akıllı Mühimmat MAM-C, ilk kez sergilendiği IDEF 2017’de ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Roketsan standı dünyanın dört bir yanından gelen üst düzey sivil ve askeri temsilcileri ağırlamaya devam ediyor. Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Çekya Cumhuriyeti, Çin, Etiyopya, Fas, Gambiya, Güney Kore, İtalya, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Macaristan, Suudi Arabistan ve Vietnam’dan, Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı ve çeşitli Kuvvet Komutanları seviyelerinde üst düzey heyetlere ürünler ve projelerimiz hakkında bilgi verildi.

Roketsan’ın dünya pazarında tercih edilen ürünlerinden 2.75” Lazer Güdümlü Füze CİRİT, Orta ve Uzun Menzilli Tanksavar Füzeleri UMTAS ve OMTAS, Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füze L-UMTAS, SOM ve JSF Uyumlu SOM-J, Hassas Güdümlü Stand-Off Mühimmatı MAM-L ve MAM-C, HİSAR Hava Savunma Füzeleri, TEBER Lazer Güdüm Kiti, tapalar ve çeşitli balistik koruma sistemleri ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.