ILA 2014 FUARI

ILA Berlin 2014 Uluslararası Havacılık Fuarı’nda imzalanan 2 anlaşma ile; Roketsan tarafından geliştirilen ve üretilen CİRİT Füzesinin Alman Tiger taarruz helikopterlerine ve SOM Stand-Off Füzesinin Eurofighter savaş uçağına entegrasyonu gerçekleştirilecek. Bu gelişmeler neticesinde yeni nesil Türk Füzelerinin küresel pazarda öne çıkacağı ve Türk Füzelerinin Avrupa Platformları ile birlikte 3. ülkelere satışının mümkün olacağı belirtildi.

Alman Savunma Bakanı Ursula von der Leyen Roketsan standını ziyaret etti. Genel Müdür Selçuk Yaşar kendisine Almanya ile imzalanan anlaşmalar ve ürünler hakkında bilgilendirdi.

TRT tarafından Selçuk Yaşar ile yapılan röportajda Roketsan’ın son teknoloji ürünleri ve yürütülen güncel projeler yer aldı.

Almanya’nın en önemli yayın kuruluşu ZDF ise Roketsan’ın son dönemde hızla artan başarıları ile uluslararası alanda savunma sektöründeki yükselişini içeren bir haber hazırlayarak gündeme damgasını vurdu.

Roketsan standı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Hasan Kemal Yardımcı,  Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir,  TC Berlin Büyükelçisi ile Türkiye ve farklı ülkelerden üst düzey savunma yetkilileri tarafından ziyaret edildi.

DSCN6122 DSCN6158 DSCN6213 DSCN6257 DSCN6267 DSCN6268 DSCN6284