Devler Basra Körfezi’nde Birarada: Roketsan IDEX 2017’de

Özgün teknoloji kazanımlarını ürüne dönüştürerek dünya barışına hizmet eden Roketsan, 18 – 23 Şubat 2017 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri, Abu Dabi’de düzenlenen Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın en büyük savunma fuarı IDEX 2017’de savunma devleriyle biraraya geldi.

T.C. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR ve Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail DEMİR başta olmak üzere, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Ürdün, Malezya, Kazakistan, Kolombiya ve Moritanya gibi çeşitli ülkelerin delegasyonları, Roketsan standını ziyaret ederek gündemdeki projeler hakkında bilgi aldı.

15 yıldır körfez bölgesinin savunmasına ve güvenliğine hizmet eden Roketsan, fuarda Birleşik Arap Emirlikleri Kuvvet Komutanlıkları ile yoğun gündemini sürdürdü.

Roketsan, geçtiğimiz yıllarda bölge ülkelerine, çeşitli topçu roketleri ve bunların atıcı sistemleri ile CİRİT Füzesi ve atıcı sistemlerini sağladı. Bunların önemli bir bölümü, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda, ilk defa ve iş birliği ile geliştirilen ürünler oldu.