24. Ankara İK Platformu Roketsan Ev Sahipliğinde Gerçekleştirildi

İnsan Kaynakları profesyonellerinin ilgi duyduğu, yenilikçi uygulamalar ve mevcut uygulamalardaki yöntemler hakkında fikir paylaşımında bulunma ve yeni fikirlere yol açabilecek beyin fırtınası ortamını yaratabilme fırsatı sağlayan 24. Ankara İK Platformu Buluşması, 19 Ocak 2017 tarihinde Roketsan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Ankara İK Platformu aracılığıyla düzenlenen etkinlikte Ankara’da yerleşik farklı sektörlerde hizmet veren firmaların İnsan Kaynakları profesyonelleri bir araya geldi.

Firmalar kendi İnsan Kaynakları uygulamalarını tanıtarak güncel konular hakkında fikir paylaşımında bulundu.

Roketsan Genel Müdürü Selçuk YAŞAR’ın açılış konuşması yaptığı etkinlikte Ankara İK Platformu Başkanı ve MAN İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa İSKİFOĞLU Platform gündemi ile ilgili konuşma gerçekleştirdi.

Roketsan’ın İnsan Kaynakları Uygulamaları Sunumu’nun icra edildiği ve başarılı bir uygulama örneği olarak RockET (Engineering Trainee) Aday Mühendislik Programı’nın detaylandırılarak anlatıldığı etkinlik kapsamında, European Mentoring and Couching Council (EMCC) Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Rıza KADILAR koçluk ve mentorluk konusunda katılımcılarla bilgi paylaşımında bulundu.