Roketsan’dan Kara Kuvvetleri İçin Yeni Füze ve Silah Sistemi

Karadan, kara hedeflerine karşı kullanılan 302 mm Füze ve Silah Sistemi’nin ilk kafile üretimi tamamlandı.

Millî Savunma Bakanı Sn. Fikri IŞIK’ın teşrifleriyle 18 Kasım 2016 tarihinde Roketsan tesislerinde gerçekleştirilen teslim töreninde; Fırlatma Aracı, Taşıma-Yükleme Aracı, Komuta Aracı ve 302 mm Füzeler 58. Topçu Tugay Komutanı Tuğgeneral Aykut TONBUL’a teslim edildi.

Millî Savunma Bakanı Sn. Fikri IŞIK; “Ülkemizin millî kuruluşlarından Roketsan’ı ziyaret ederek yürüttüğümüz projeleri ele aldık. Bakanlığımızca başlatılan ve Roketsan tarafından yürütülen Kasırga Füze Sistemi’ni TSK’ya teslim ettik. Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Türk mühendislerinin yerli ve millî imkanlarla geliştirdiği savunma teknolojilerimiz, dosta güven düşmana korku veriyor.” açıklamalarında bulundu.

Roketsan tarafından millî imkân ve kabiliyetler kullanılarak tasarlanan, geliştirilen ve üretilen 302 mm Füze ve Silah Sistemi, yüksek isabet ve tahrip gücü sayesinde 30 km’den 120 km mesafeye kadar kritik nokta hedeflerini yoğun ve etkili biçimde ateş altına alabilme yeteneğine sahiptir. Bu üstün özellikleri ile; zamanında, doğru ve yüksek ateş gücü sağlayarak manevra birliklerine mükemmel ateş desteği verecektir.