ROKETSAN VE AIRBUS’TAN BÜYÜK İŞBİRLİĞİ

Roketsan ve Airbus, Berlin’de gerçekleşen Uluslararası Havacılık Fuarı ILA 2014’te geleceğe yönelik olarak askeri havacılık alanında yapılması planlanan ikili işbirliği anlaşmasına imza attı.

Roketsan Genel Müdürü Selçuk Yaşar ve Airbus Savunma ve Uzay Askeri Hava Platformları Başkanı Domingo Urena Raso tarafından imzalanan anlaşma kapsamında firmalar arasında teknik ve iş geliştirme alanlarında geleceğe yönelik olarak işbirliği frsatları yaratılması amaçlanıyor. Söz konusu anlaşma hava taarruz platformları, silah entegrasyonu ve Türkiye’nin Muharip Uçak Programı için yeni nesil savaş sistemlerine yönelik işbirliğini içeriyor.

Törende konuşan Roketsan Genel Müdürü Selçuk Yaşar şu açıklamaları yaptı: “SOM-Stand-Off Füzesi gibi yeni nesil silah sistemlerimizi mevcut Airbus hava platformlarına ve geleceğin savaş platformlarına entegre etme fırsatlarını içeren bu anlaşmanın iki firma arasında geniş ve etkili bir işbirliğine başlamak için önemli bir adım olduğuna inanıyoruz”.

Ayrıca törende söz alan Airbus Savunma ve Uzay Askeri Hava Platformları Başkanı Domingo Urena Raso, Roketsan’ın savunma alanında şu ana kadar gerçekleştirmiş olduğu başarılardan etkilendiklerini ve önümüzdeki yıllarda daha kapsamlı işbirliklerini hedeflediklerini belirtti.