Raytheon Mükemmel Tedarikçi Ödül Töreni

PATRIOT Kontrol Bölümü Üretim Projesi kapsamında müşterimiz Raytheon Entegre Savunma Sistemleri (IDS) tarafından, Roketsan’a ABD’nin Boston eyaletinde 15 Mayıs 2012 tarihinde, ROKETSAN’ın 2011 yılı çalışmaları, kalite, performans ve zamanında tedarik faaliyetleri sebebiyle “2011 Tedarikçi Mükemmeliyet Ödülü” verilmiştir.

Yine, PATRIOT Kontrol Bölümü Üretim Projesi kapsamında ROKETSAN, Raytheon firması tarafından, 2011 ve 2010 Mükemmeliyet Ödül’lerini almaya hak kazanması sebebiyle “Tercih Edilen Rayhteon Patriot Tedarikçisi” (Preferred Raytheon Patriot Supplier) sertifikasıyla onurlandırılmıştır. Sertifika 07 Haziran 2012 tarihinde Boston, ABD’de yapılan tören ile Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Dr. Eyüp KAPTAN’a takdim edilmiştir.

Milli ve uluslararası pazarlar için Patriot ana yüklenicisi konumunda olan ve dünyadaki sayılı silah üreticilerinden biri olan Raytheon firması (ABD) 2009 yılında Roketsan firmasını Patriot GEM-T füzesi Kontrol Bölümü Komplesi üretimi için stratejik ortak olarak seçmiştir. Raytheon’un 5.000 altyüklenicisi arasından seçilerek böyle bir ödüle layık görülen Roketsan, bu prestijli ödüle layık görülmekten gurur duymaktadır. olacak bu ödülü almaya devam etmek artarak devam eden başarımızın göstergelerindendir.

Raytheon gibi dünyanın bir çok ülkesinde binlerce tedarikçisi bulunan büyük bir savunma sanayi firması tarafından seçilerek bu önemli ödüle layık olmak gibi büyük bir başarıyı geçen sene olduğu gibi bu sene de tekrarlamak, müşterilerimize en yüksek kalite ve performansı sunma taahhütümüzün en önemli kanıtlarından biridir.